• Školský rok 2014/2015

• Cirkevné gymnázium predstavilo bilingválne štúdium

• 19.03.2015 10:23
          • Viac ako dve stovky návštevníkov prešli minulý týždeň dverami nášho gymnázia. Tie boli otvorené aj tento rok pre študentov, rodičov, ale aj ostatných záujemcov o život spoločenstva, ktoré sa čoskoro stane opäť o niečo unikátnejším. Škola totiž ako prvá v okrese prináša možnosť bilingválneho vzdelávania.
          • Originálne výsledky spolupráce študentov a učiteľov si cirkevné gymnázium nenecháva pre seba. Deň otvorených dverí je každoročne šancou pre všetkých spoznať pôvod, ale i proces ich dosiahnutia. „Rozprávať sa môže veľa, no podstatné je zažiť ozajstnú atmosféru. Verím, že tých, ktorí nás navštívia, priláka to dobré, čo uvidia,“ povedal k významu tejto akcie riaditeľ gymnázia Pavol Chmeliar.

Tento rok bola výnimočná, čo sa prejavilo aj v zvýšenom počte zúčastnených. „Zrejme to spôsobil najmä fakt, že sme ponúkli náhľad do pripravovaného programu bilingválneho gymnázia, a tak prišli aj viacerí ôsmaci zo ZŠ v okolí,“ hovorí P. Chmeliar. Práve táto ponuka mohla osloviť študentov, ktorí budú chcieť od budúceho školského roka študovať v anglickom jazyku. Prihlášku si do dvadsiateho februára môžu podať ôsmaci a deviataci ZŠ, ktorí následne absolvujú talentové skúšky. Prvý ročník bude pozostávať z intenzívnej jazykovej prípravy, od 2. ročníka sa budú vyučovať tri až štyri predmety v angličtine. Záverečná maturita z tohto jazyka po absolvovaní programu bude na úrovni štátnej skúšky. „Podľa mňa je to úžasné, lebo je to prvá škola v okrese, ktorá toto ponúka, a tak by sme nemuseli cestovať ďaleko,“ zhodnotila jedna z účastníčok dňa otvorených dverí.

Prezentácia jedinečného programu však neostala iba pri slovách. Samotní študenti gymnázia pripravili so svojimi učiteľmi rôzne aktivity, ako divadelné scénky, workshopy, zábavné testy, ktoré prebiehali v cudzom jazyku. V ničom nezaostávali ani ostatné predmety, ktoré pútavým spôsobom priblížili javy z biológie, fyziky alebo chémie. „S programom som zatiaľ úplne spokojná, páčili sa mi divadelné scénky a krásne výkony účinkujúcich,“ vyjadrila svoje dojmy jedna z deviatačiek, ktorá už prešla celým programom dňa. „Mne sa zatiaľ asi najviac páčila biologická učebňa. Tento predmet ma baví,“ povedal žiak ôsmeho ročníka, ktorý takisto uvažuje aj nad formou cudzojazyčného vzdelávania, „myslím, že sa tým otvára dobrá príležitosť aj smerom do zahraničia.“

Adam Takáč
            Foto: Mária Konkoľová

Reportáž Ľubovnianskej televízie

A odkaz od nás:

U nás ste vždy vítaní!!!

Scénky z aktivity PRACTICAL ENGLISH

• Sobota 20. 4. 2024