• Projekt nadácie Renovabis

• Prostredníctvom projektu vzrástla v našej škole úroveň výučby cudzích jazykov, predovšetkým angličtiny v začínajúcom odbore gymnázium - bilingválne štúdium.
          Osvedčenými cudzojazyčnými učebnicami a slovníkmi získali študenti a pedagógovia kvalitný učebný a metodický materiál so zreteľom na aktuálnu slovnú zásobu, aktuálne konverzačné témy, na moderné vyučovacie metódy.

Výučba cudzích jazykov je vďaka modernej informačno-komunikačnej technike (interaktívne tabuli) efektívnejšia – študenti sú aktívnejšie zapojení do procesu vyučovania, dokážu pracovať samostatne, rozvíjajú svoje jazykové kompetencie v rôznych oblastiach súčasne (čítanie, počúvanie, písanie, komunikácia).

Prostredníctvom vytvorenia priaznivých podmienok na konverzáciu (sedacia súprava s taburetkami, nábytok na odkladanie kníh) vzniklo v jazykovej učebni komunikačne podnetné a uvoľnené prostredie pre hodiny konverzácie. Študenti tak majú možnosť viesť dialógy uvoľnene, v reálnom prostredí a rozvíjať rôzne komunikačné stratégie.

Vďaka realizovaným aktivitám projektu bolo v našej škole zabezpečené kvalitné, moderné a efektívne vyučovanie cudzích jazykov.

• Barbora Langová na celoslovenskom FVAT
    • Stolné tenistky prvé