• Cirkevné gymnázium predstavilo svoj život budúcim študentom

• 30.05.2013 21:26
          • Fakt, že učenie sa nemusí byť nezaujímavá činnosť sa snažili dokázať študenti Cirkevného gymnázia sv. Mikuláša spolu so svojimi profesormi. Dialo sa tak v rámci tretieho ročníka Dňa otvorených dverí, ktorý sa konal v stredu 6. februára 2013 a vtiahol do svojho priebehu množstvo potenciálnych študentov.
          • Deviataci z celého okolia mohli spoločne s učiteľmi či rodičmi nahliadnuť do útrob cirkevného gymnázia a presvedčiť sa o možnostiach, ktoré ponúka. Počas návštevy si okrem spoznania jeho členov mohli pozrieť aj jednotlivé učebne, v ktorých im tamojší študenti zábavnou a hravou formou prezentovali svoje schopnosti azda zo všetkých predmetov.

„Je to všetko pripravené naozaj zaujímavým a originálnym štýlom,“ bezprostredne reagovala Janka, jedna z účastníčok, ktorá absolvovala všetky „stanovištia“, čakajúce na deviatakov.

Dymiace, lietajúce či farbu meniace predmety nabrali vďaka fyzikálnym či chemickým zákonom a reakciám vlastnosti, ktoré pozorovali žiaci na neobyčajných hodinách prírodovedných predmetov.

Návštevníci počas Dňa otvorených dverí využívali svoju fantáziu pri tvorivom písaní alebo si overili svoje schopnosti v matematických súbojoch. Historické predstavenie o Alžbete Báthoryovej v rámci dejepisu, ale aj scénky a dialógy v anglickom či nemeckom jazyku pohltili návštevníkov, a tak im neobyčajnou formou spestrili tento deň. „Prišiel som sa presvedčiť o rodinnej a dobrej atmosfére tejto školy a jej rozličných aktivitách. Očakávania sa mi naplnili, veľmi sa mi tu páči a rád sa sem vrátim už aj ako študent,“ prezradil ďalší milo prekvapený deviatak Dominik.

Význam tejto akcie a taktiež ponuku cirkevného gymnázia priblížil jeho riaditeľ Pavol Chmeliar: „Každý Deň otvorených dverí je šancou pre školu ukázať, aká v skutočnosti je. Jedna vec je to, čo sa o nej hovorí avšak tá druhá a podstatná je tá, ako ju skutočne môžu vnímať študenti, ktorí sem prídu a zažijú jej prostredie. Naša škola sa snaží o čo najvyššiu vzdelanostnú úroveň, ktorá sa prejavuje aj na viacerých dobrých výsledkoch z rôznych súťaží. Zároveň ponúka takisto istý bonus v podobe duchovného rozmeru.“

Cirkevné gymnázium sv. Mikuláša tak týmto dňom svojim budúcim žiakom naozaj ukázalo, že pri vzdelávaní nejde len o získavanie vedomostí, ale aj o ich prospešné využitie a uvedenie do života.

Adam Takáč
            Foto: Jozefína Borbélyová

Článok bol publikovaný v Ľubovnianskych novinách.

• Piatok 26. 4. 2024