• Školský rok 2017/2018

• Druhý zmysel ocenený aj za najlepšiu titulku

• 21.12.2017 20:41
            • Časopis študentov Cirkevného gymnázia sv. Mikuláša Druhý zmysel obhájil v súťaži stredoškolských časopisov Prešovského samosprávneho kraja minuloročné umiestnenie v zlatom pásme, keď sa dostal do zostavy piatich študentských periodík, ktorému porota dala aj prívlastok "Top majstri v stredoškolských časopisoch Prešovského kraja".
              Podľa slov poroty v každom ročníku pribúdajú nové časopisy a kvalita jednotlivých stredoškolských periodík aj vďaka rozborovým seminárom na tomto podujatí stále stúpa. Aj preto môže redaktorov tešiť skutočnosť, že ich porota odmenila príjemným i povzbudivým hodnotením. Zároveň časopisu udelila jednu zo špeciálnych cien za najlepšiu titulku.

• iNOVeum

• 18.12.2017 21:15
            • V rámci programu iNOVEum, ktorý sa zameriava na podporu startupov stredoškolákov v spišskom regióne, sa v Spišskej Novej Vsi uskutočnilo biznis fórum. Vybraní študenti stredných škôl tu odprezentovali svoje nápady, aby od skúsených mentorov získali spätnú väzbu. Do tridsiatky tímov i jednotlivcov sa dostala aj naša tretiačka Katarína Ladižinská so svojím nápadom "ruksak naopak", ktorý by vďaka svojej praktickosti výrazne uľahčil proces balenia sa cestujúcim, turistom či školákom. Katka dostala pozitívnu spätnú väzbu od mentorov, ktorí jej nápad posunuli do tzv. inkubačného programu. V ňom bude môcť vďaka podpore nadačného programu Embraco vytvoriť prototyp a otestovať svoj start up v malom. Nadačný fond Embraco v Nadácii Pontis v rámci svojich aktivít zvyšuje podnikateľské zručnosti a podporuje inovatívne myslenie študentov stredných škôl.

• Tretiaci si vychutnali predvianočnú Prahu

• 17.12.2017 19:54
            • Gymnazisti si počas dvojdňovej exkurzie v metropole našich susedov nenechali ujsť najvýznamnejšie pamätihodnosti, ktoré ponúka repertoár historických pamiatok Prahy. Počas dňa sa nechali unášať históriou a nádhernou architektúrou, večer si zas vychutnávali atmosféru vianočných trhov na Staromestskom námestí.

V rámci návštevy stovežatého mesta gymnazisti okúsili aj atmosféru ozajstného pražského divadla, konkrétne druhej najvýznamnejšej mestskej scény. Navštívili Divadlo na Vinohradech, ktoré pred mesiacom oslávilo 110. výročie svojho vzniku, aby si pozreli hru Hašler. Už pred predstavením študentov privítal riaditeľ divadla, známy český herec, režisér a scenárista Tomáš Töpfer. Hru na motívy piesní a životných osudov speváka a skladateľa Karla Hašlera napísal Pavel Kohout, dnes už 90-ročný známy český spisovateľ, ktorý bol zhodou okolností aj prítomný na predstavení. Tretiaci tak vďaka vysoko profesionálnemu divadelnému spracovaniu spoznali rozporuplnú, no zaujímavú osobnosť speváka a pesničkára Karla Hašlera. Jedna z najväčších hviezd českej medzivojnovej pop-music sa pre svoje odvážne pronárodné názory dostala do koncentračného tábora. Karel Hašler, ktorého meno nesú aj známe cukríky, tu na Vianoce v roku 1942 zomiera. Predstavenie gymnazistov zaujalo fantastickým prevedením i udivilo dramatickým životným príbehom.
            • Sviatok patróna nášho gymnázia

• 13.12.2017 20:38
            • Tradícia obdarovávania v deň sviatku sv. Mikuláša nabrala podobu aj v nápaditom kultúrnom programe, ktorý pripravili naši štvrtáci pre svojich mladších spolužiakov. Vďaka svojim talentom si tak uctili patróna gymnázia i nášho mesta. Predviedli originálne tanečné, hudobné vystúpenia, videoprezentácie i vtipné scénky. Tohtoročný program sa budúcim maturantom, ktorý už jeho premiéru absolvovali počas stužkových slávností, opäť vydaril. V Kine Tatra si ho užívali nielen študenti, profesori, ale aj samotní účinkujúci. Dar to bol najlepší! Priniesol dobrý pocit a skvelú náladu.
            • Posvätenie adventných vencov

• 11.12.2017 23:40
            • V utorok po prvej adventnej nedeli pri rannej gréckokatolíckej liturgii posvätil otec Miroslav Šimko adventné vence, ktoré vyrobili študenti všetkých tried. Zažaté sviece na nich nám symbolizujú radostnú atmosféru očakávania.

• Piatok 29. 3. 2024