• Školský rok 2017/2018

• Deň otvorených dverí v cirkevnom gymnáziu

• 02.03.2018 14:16
          • Deviataci a ôsmaci zo základných škôl v okrese, ktorí vo februári prešli dverami Cirkevného gymnázia sv. Mikuláša, sa dozvedeli viac o dianí v škole, o možnostiach svojho rozvoja počas štúdia, o rôznych projektoch a aktivitách, ktoré gymnázium realizuje a v neposlednom rade zažili atmosféru spoločenstva CGSM.

• Prostredníctvom aktivít v programe Malý Erasmus im gymnazisti v spolupráci s pedagógmi predstavili štúdium. V bilingválnom bloku zaujali vyučovacie hodiny s lektorom Samom, ktorý v škole začal pôsobiť v tomto školskom roku. „Je to mladý Angličan, ktorý má za ženu Slovenku, teda má blízky vzťah k Slovensku,“ povedal o ňom riaditeľ školy Pavol Chmeliar. „Hodiny s človekom, ktorý je rodený Angličan, sú predsa len iné,“ dodal k prínosu komunikácie študentov s native speakerom. A jeho slová potvrdila aj jedna z návštevníčok. „Keďže chcem ísť na bilingválne gymnázium, páčila sa mi najmä hodina s lektorom a predstavenie v jazykoch.“ Záujemcovia o štúdium v CGSM zažili aj vyučovanie biológie v angličtine či multilingválnu scénku študentov. Prírodovedci sa predstavili aj zaujímavými projektmi v chémii a fyzike a nezaostávala ani informatika.

Škola v budúcom školskom roku okrem klasického gymnaziálneho štúdia a bilingválnej triedy otvorí aj informatickú triedu. „Stali sme sa súčasťou národného projektu IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie, do ktorého sú zapojené základné, stredné, vysoké školy a aj IT sektor, ktorý prichádza s nápadmi,“ priblížil informatik Ján Kuruc. Podľa slov riaditeľa Pavla Chmeliara pôjde najmä o rozšírenú výučbu informatiky a informatiku aplikovanú v prírodných vedách. Inovatívne metódy vzdelávania budú realizované vďaka kvalitnému a modernému vybaveniu školy, tzv. IT ScienceLab, ktoré škola získala ako jedno z 24 gymnázií z celého Slovenska aj na základe výsledkov študentov v prírodovedných súťažiach, čo odzrkadľuje prácu pedagógov s ich študentmi. Záujemcovia o informatickú triedu budú počas štúdia ťažiť i zo spolupráce s IT sektorom, v ktorom sa ako absolventi budú môcť uplatniť. „Náš vzdelávací program je zameraný na kvalitnú gymnaziálnu prípravu na vysokoškolské štúdium, preto si študenti už v treťom ročníku môžu vybrať semináre, vďaka ktorým môžu rozvíjať svoju profiláciu,“ povedal riaditeľ školy. „Svoj talent a nadanie môžu rozvíjať aj vďaka medzinárodným projektom či iným aktivitám, ktoré im počas stredoškolského štúdia ponúkame,“ dodal.

Foto: Dominika Dronzeková

• Piatok 19. 4. 2024