• Školský rok 2017/2018

• O vplyve reklamy

• 11.12.2017 23:40
            • V závere novembra navštívil našich druhákov minuloročný absolvent Patrik Liščinský. V súčasnosti študent mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove sa v rámci predmetu náuka o spoločnosti rozprával s druhákmi o reklame, jej histórii, vplyve na nás všetkých, a niektoré z reklám spoločne podrobili kritickej analýze. „Celá hodina sa niesla v príjemnej atmosfére a potešila ma aj spätná väzba. Ďakujem druhákom za spoluprácu a pani profesorke Jendrichovskej za možnosť vyskúšať si vyučovanie z novej perspektívy," hodnotil Patrik.

• Prezentácia Žilinskej univerzity

• 11.12.2017 23:39
            • Pri príležitosti prezentácie študijných odborov Žilinskej univerzity v našom gymnáziu si študenti mohli pozrieť aj zaujímavé výskumné projekty, ktoré im predviedli doktorandi a vedeckí pracovníci tejto univerzity, aby tak podčiarkli dôležitosť podpory technického vzdelávania.
            • Junior Freshhh

• 28.11.2017 22:43
            • Trio Adam Sikorják, Jakub Šľachtovský a Jakub Pluta skončilo na 11. mieste v konkurencii 444 prihlásených tímov z celého Slovenska v súťaži Junior Freshhh, ktorá je určená pre študentov stredných škôl a jej cieľom je podporiť záujem študentov o prírodovedné predmety. Prebieha online a skladá sa z 12 zadaní, v rámci ktorých účastníci riešia úlohy z oblasti matematiky, fyziky, chémie a taktiež biológie a geografie. Tím nášho gymnázia sa prelúskal všetkými zadaniami a v priebežnom hodnotí po treťom kole bol dokonca na druhej pozícii. Po poslednom kole chlapci spadli na aj tak skvelú 11. priečku.
            • Stužkové slávnosti

• 17.12.2017 13:14
            • Od novembra nosia naši štvrtáci zelené stužky doplnené malým krížikom, ktoré im pripli ich triedne profesorky počas stužkových slávností. Gymnazistov svojou prítomnosťou poctili otec biskup Mons. Štefan Sečka a súdny vikár Mons. Ján Duda, ktorí tieto symboly nádeje posvätili a maturantom adresovali povzbudivé slová. Stužkové slávnosti po svätých omšiach pokračovali slávnostným večerom s vynikajúcim programom v atmosfére radosti, ale aj úcty a vďačnosti, ktorú študenti prejavili svojim rodičom a učiteľom.
            • Raňajkovali s primátorom

• 28.11.2017 22:38
            • Pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva sa konalo tradičné stretnutie primátora s úspešnými študentmi pri raňajkách. Naši gymnazisti Daniel Lutz a Adam Sikorják si z rúk primátora Ľuboša Tomka prevzali diplom s poďakovaním za reprezentáciu mesta v krajských i celoslovenských vedomostných súťažiach. Medzi ocenenými bola aj Klaudia Rybovičová, ktorú nominovala ZUŠ Jána Melkoviča za reprezentáciu mesta v celoslovenských literárnych súťažiach a dobrovoľnícku prácu.

• Štvrtok 28. 3. 2024