• Školský rok 2017/2018

• Rodičia si pozreli druhácke dramatizácie

• 28.11.2017 22:35
            • Počas novembrového rodičovského združenia si mohli rodičia s hrdosťou na svoje deti pozrieť prezentácie projektov študentov 2. ročníka – dramatizáciu zo života sv. Barbory, ktorá je patrónkou 2. A a multimediálne dielo o sv. Jánovi Pavlovi II., patrónovi 2. BA.

• Dobročinná zbierka KILO

• 11.12.2017 22:33
            • Mládežnícky parlament v Starej Ľubovni organizoval už 9. ročník dobročinnej zbierky trvanlivých potravín s názvom KILO, ktorá sa konala od 27. 11. do 1. 12. Aj v tomto roku bolo jedno zo zberných miest vyhradené v našej škole, kde sa vyzbieralo krásnych 110 kg. V rámci mesta sa podarilo prekonať rekord z roku 2015 (598 kg) viac ako dvojnásobne. Vyzbieralo sa 1278 kg. Mladí ľudia tak ukázali, že chcú pomôcť sociálne slabším rodinám v našom meste a spríjemniť im tak Vianoce! Ďakujeme za každú pomoc!
              Peter Vorobeľ
              člen Mládežníckeho parlamentu v Starej Ľubovni

• Na vlne prírodných krás

• 28.11.2017 22:33
            • Gymnazisti si v Kine Tatra pozreli to najlepšie z bratislavského festivalu Hory a mesto, ktorý je prepojený s medzinárodným festivalom VIMFF v kanadskom Vancouveri. Ako hovoria organizátori festivalu horských filmov Zdruff, študenti sa mohli naladiť na vlnu prírodných krás a ak sa to tak dá ešte povedať, aj ľudských hodnôt. Mohli sa nechať unášať vírom dobrodružstva a nevšedných outdoorových výkonov svetových a slovenských športovcov. Program ponúkol špičkové snímky, ktoré divákov previedli svetom lyžovania, paraglidingu, lezenia, kajakovania, bicyklovania, base jumpingu a iných netradičných športov z rôznych kútov sveta. Bohaté zastúpenie mala aj slovenská dokumentárna tvorba.

• Projektová mobilita v Rumunsku

• 20.12.2017 07:32
            • Dvojročný medzinárodný projekt s názvom Stop Bullying: Take a stand and lend a hand, do ktorého je v rámci programu Erasmus+ zapojené Cirkevné gymnázium sv. Mikuláša, odštartoval prvou mobilitou v rumunskom meste Buzau. Zúčastnili sa na nej riaditeľ školy Pavol Chmeliar a jeden z koordinátorov Ján Palša. Predmetom nadnárodného stretnutia bola najmä príprava projektových aktivít, ktorých cieľom je okrem iného vytvorenie multimediálnych výstupov zameraných na elimináciu šikanovania. Zástupcovia jednotlivých škôl si rozdelili konkrétne úlohy i zodpovednosť za následnú disemináciu výsledkov.

Účastníci stretnutia absolvovali vzdelávací seminár pripravený krajským školským úradom v spolupráci s lokálnou pobočkou Europe Direct Centre a srdečne ich prijali aj reprezentanti kraja. Okrem oficiálneho programu, mohli participanti objavovať aj kultúrne a historické krásy miest Buzau a Brašov, jednu z európskych rarít – bahenné sopky či povesťou o Draculovi opradený hrad Bran. Najbližšia mobilita, na ktorej sa už zúčastnia študenti z Portugalska, Talianska a Rumunska, sa uskutoční v apríli budúceho roka práve v Starej Ľubovni.

• Go Bilingual

• 27.11.2017 22:33
            • Pedagógovia Cirkevného gymnázia sv. Mikuláša, ktorí v rámci bilingválneho odboru vyučujú jednotlivé predmety v anglickom jazyku, sa zúčastnili na medzinárodnej konferencii s názvom GO BILINGUAL. Na podujatí, ktoré je tradične určené riaditeľom bilingválnych škôl, inovátorom a tvorivým pedagógom, vystúpilo niekoľko profesorov renomovaných britských i jednej americkej univerzity.

• Piatok 19. 4. 2024