• Školský rok 2017/2018

• Erasmus Corner

• 27.11.2017 22:06
            • Erasmus Corner alebo Erasmus „kútik“ je miesto, kde nájdete všetky najdôležitejšie informácie z práve prebiehajúceho projektu Stop bullying: Take a stand and lend a hand. Informácie o zúčastnených školách, výmenné pozdravy v ňom budú dopĺňať aj fotografie z uskutočnených mobilít.

• Oficiálne logo projektu

• 27.11.2017 22:05
            • V októbri prebehlo hlasovanie za oficiálne logo medzinárodného projektu Stop bullying: Take a stand and lend a hand. Na webovej stránke sa doň zapojili študenti zo všetkých participujúcich škôl z Portugalska, Rumunska, Talianska, Francúzska, Poľska a Slovenska, ich rodičia i priatelia. Viac ako dvetisíc hlasov získal návrh žiakov Magura Secondary School z rumunského Buzau a stal sa tak oficiálnym logom projektu. Návrhy našich študentov patrili medzi najkvalitnejšie. Môžete si ich pozrieť v galérii.

• Mladí moderátori

• 15.11.2017 05:15
            • Na konci októbra sa traja študenti Cirkevného gymnázia sv. Mikuláša zúčastnili na Krajskej súťaži mladých moderátorov stredných a vysokých škôl v priestoroch Divadla Jonáša Záborského v Prešove. Porota zložená z odborníkov v oblasti mediálnej komunikácie hodnotila jazykový prejav i schopnosť improvizácie súťažiacich v prejave, ktorý zahŕňal spravodajstvo i vlastnú reláciu s hosťom. Jednotliví členovia poroty ocenili pripravenosť a kreativitu prváka Jakuba Plutu, ktorý obsadil 2. miesto. Erika Horanská a Klaudia Rybovičová získali vo svojej kategórii 3. miesto. Na prehliadke sa zúčastnil aj absolvent cirkevného gymnázia Patrik Liščinský, aktuálne študent masmediálnej komunikácie, ktorý v kategórii vysokoškolákov obsadil 1. miesto, čím si zabezpečil postup do celoštátneho kola súťaže s názvom Sárova Bystrica.

• Daniel Lutz na Festivale vedy a techniky

• 15.11.2017 05:14
            • Študent Cirkevného gymnázia sv. Mikuláša Daniel Lutz sa zúčastnil na Festivale vedy a techniky AMAVET, v rámci ktorej študenti z Prešovského a Košického kraja prezentovali svoje vedecké projekty a vynálezy. Organizátorom podujatia je Asociácia pre mládež, vedu a techniku, ktorá je živnou pôdou na objavovanie talentov v prírodovedných odboroch. Maturant z cirkevného gymnázia predstavil svoju prácu zameranú na ovplyvňovanie gravitropizmu a fototropizmu u rastlín. Prínosom jeho výskumu je experimentálne potvrdenie hypotéz o ovplyvňovaní rastu a vývinu rastlín, čo by mohlo mať dopad na pestovanie rôznych druhov rastlín v prostredí, kde zeleň chýba. Záštitu nad podujatím prevzalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a odbornú garanciu nad festivalom má aj Slovenská akadémia vied.

• Povolanie pápež

• 15.11.2017 05:12
            • Študenti 2. BA absolvovali exkurziu, v rámci ktorej navštívili Nitriansky hrad, Diecézne múzeum Nitrianskeho biskupstva a Baziliku sv. Emeráma, kde si uctili relikviu svojho triedneho patróna, sv. Jána Pavla II. Po prehliadke centra mesta si v Divadle Andreja Bagara pozreli veľkolepý muzikál Povolanie pápež, v ktorom podal vynikajúci herecký a spevácky výkon aj absolvent nášho gymnázia Tomáš Turek.

• Piatok 19. 4. 2024