• Školský rok 2016/2017

• Budeme mať IT Science laboratórium

• 22.06.2017 08:17
            • Riadiaca rada projektu IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie na svojom zasadnutí schválila zoznam škôl, ktoré budú vybavené IT Science laboratóriom. Cirkevné gymnázium sv. Mikuláša bolo zaradené medzi 24 gymnázií z celého Slovenska, ktoré budú v projekte pracovať na najvyššej úrovni. Od septembra 2018 tak môže ponúknuť budúcoročným deviatakom zo Starej Ľubovne a okolia kvalitné štúdium informatiky v informatickej triede.
            • Svedectvá bývalých narkomanov

• 13.06.2017 07:45
            • V utorok sme na našej pôde privítali Andreja a Richarda, ktorí prišli našim študentom porozprávať, ako si prešli peklom. Prostredníctvom osobných životných svedectiev upozornili gymnazistov na všetky negatívne následky, ktoré prinášajú drogová a alkoholická závislosť. Hovorili o liečení spojenom so stretnutím s Bohom a o živote znovuzrodených kresťanov, ktorí žijú šťastný a plnohodnotný život.
            • Úspešná programátorka

• 08.06.2017 22:18
            • Angelika Fedáková, čerstvá absolventka nášho gymnázia, bodovala v súťaži v programovaní pre žiakov stredných škôl ProFIIT 2017. Cieľom súťažiacich bolo vytvoriť počítačové programy ako správne riešenia čo najväčšieho počtu problémov a prostredníctvom elektronického systému ich odovzdať v čo najkratšom čase. Angelika sa po úspešnom absolvovaní korešpondenčných seminárov stala úspešnou riešiteľkou aj v celoslovenskom finále, kde obsadila deviate miesto medzi tridsiatkou súťažiacich.
            • Beseda s Renátou Ocilkovou

• 06.06.2017 22:27
            • Počas minulého týždňa nás navštívila členka Výboru pri Rade vlády Slovenskej republiky pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť za Fórum kresťanských inštitúcií Renáta Ocilková, aby so študentmi a pedagógmi diskutovala o ľudských právach a zmysle občianskej participácie. Koordinátorka KBS pre ľudské práva sa s nami podelila o poznatky zo svojej práce. Na pretras prišli aj celoštátna stratégia ochrany a podpory ľudských práv v SR či úlohy z nej vyplývajúce a stále viac sa rozširujúca gender ideológia. Poukázala na nebezpečenstvo, s ktorým sa v najbližšom čase bude musieť vysporiadať aj kresťanská verejnosť. Mladým ľuďom tak dala príležitosť zaujať v tejto otázke správny postoj a vyzvala k odvahe a aktivite v tomto náročnom morálnom boji o slobodu a dôstojnosť človeka.
            • Tretiaci si vyskúšali jeden deň vysokoškoláka

• 06.06.2017 22:09
            • Počas maturitného týždňa sa niekoľko tretiakov zúčastnilo na akcii s názvom Vyskúšaj si jeden deň vysokoškoláka, ktorá sa konala na pôde Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach. Študenti absolvovali vysokoškolské prednášky, cviká, laboratórne merania a semináre z matematiky, fyziky, informatiky, biológie i chémie, vďaka čomu spoznali spôsob vyučovania na vysokých školách, získali nové skúsenosti a poznatky.

• Piatok 19. 4. 2024