• Nové číslo školského časopisu online
        • Šikovní matematici

• 29. 6. 2020
          • V matematickej súťaži pre žiakov základných a stredných škôl Matematický klokan, ktorá sa v tomto školskom roku z dôvodu výnimočnej situácie realizovala online formou, si veľmi úspešne počínali hneď niekoľkí naši študenti. V kategórii kadetov bol najúspešnejší Roland Urban, ktorý získal 95,8% a za sebou v celkovom hodnotení nechal 98,7% súťažiacich (17. miesto). Vysoko v hodnotení kadetov boli aj Michal Vančo a Mária Barnovská, ktorí boli úspešnejší ako 89,5%, resp. 85,6% súťažiacich. Medzi juniormi si najlepšie počínal Jakub Šľachtovský s 85% a s celkovým hodnotením lepším ako 92,9% súťažiacich (41. miesto).

• Obnovenie vyučovania v CGSM

• 19. 6. 2020
          • Vážení rodičia, milí žiaci,
            na základe rozhodnutia ministerstva školstva obnovujeme od pondelka 22. 6. 2020 vyučovanie, ktoré bude prebiehať v upravenom režime podľa mimoriadneho rozvrhu. Bližšie informácie a pokyny nájdete v Usmernení o organizačnom zabezpečení vyučovania. V prílohe nájdete aj Vyhlásenie o zdravotnom stave dieťaťa, ktoré musí zákonný zástupca podpísať a žiak ho predloží v prvý deň svojho nástupu do školy.
            Tešíme sa na Vás!

• Odmena za kvalitný projekt v Technických talentoch

• 16. 6. 2020
          • Tretiačka Milota Folvarčíková si prevzala certifikát a finančnú odmenu 200 eur za svoju prácu Doba (ne)plastová, ktorá patrila k najlepším v spoločnom projekte Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie Technickej univerzity v Košiciach a U. S. Steel Košice, s.r.o. – Technické talenty 2020+.

Tento projekt trvá do konca októbra a bude prebiehať aj počas prázdnin. Študenti 3. a 4. ročníka sa môžu ešte stále zapojiť, najlepšie práce budú odmeňované sumou 200 eur každý mesiac.
            Viac informácií nájdete na:  https://fmmr.sk/projekt-vzdelavania

• Španielčina počas dištančného vzdelávania

• 8. 6. 2020
          • Dištančné vzdelávanie počas mimoriadnej situácie je príležitosťou na nové prístupy. Španielčinári sa dnes stretli s Andreou z Argentíny. Študentom porozprávala nevšednú historku Nočná mora v žltom od Frederica Browna. Mimochodom, otec Andrey Dudáš bol Slovák a dvaja z jej strýkov sa narodili v Starej Ľubovni.
            A vzdelávajú sa aj pedagógovia. Pani profesorka Biganičová absolvovala zaujímavý a inšpiratívny webinár so známym youtuberom Sergim Martínom o kreativite vo vyučovaní.

• Ďalší úspech v Technický talentoch 2020+

• 4. 6. 2020
          • V Technických Talentoch 2020+ uspel aj ďalší projekt našich študentov. Aplikáciu na vyučovanie japonského jazyka, ktorú vymysleli a sfunkčnili súrodenci Monika a Gabriel Sásovci, ocenila odborná porota v aprílovom kole súťaže. Technická univerzita v Košiciach, ktorá súťaž  organizuje s podporou U. S. Steel Košice, odmenila súrodencov Sásovcov sumou 200 €. Gratulujeme! :)

• Ochranné štíty pre pedagógov v ŠZŠ sv. Anny

• 2. 6. 2020
          • Ďalšia kolekcia ochranných pomôcok poputovala do Špeciálnej základnej školy sv. Anny v Starej Ľubovni. Vďaka národnému projektu IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie, prostredníctvom ktorého sme získali 3D tlačiareň i plexisklá do ochranných pomôcok, sa nám podarilo vyrobiť transparentné štíty pre pedagogických zamestnancov v ŠZŠ sv. Anny. Poslúžia na prácu so žiakmi, pre ktorých je veľmi dôležitá viditeľnosť artikulácie vyučujúceho.

• 2. termín prijímacieho konania

• 5. 6. 2020
          • Riaditeľ školy po prerokovaní v pedagogickej rade školy rozhodol o uskutočnení prijímacieho konania na nenaplnený počet miest v odbore 7902 J – gymnázium. Prihlášku na štúdium je potrebné doručiť najneskôr 19. júna 2020. Záujemcovia môžu prihlášku podať v elektronickej podobe, cez informačný systém základnej školy, prípadne odoslať naskenovaný dokument e-mailom na adresu: sekretariat@cgsm.sk.

• Mgr. Pavol Chmeliar

• Nedeľa 28. 2. 2021