• ProfOrient

• 15. 4. 2018
          • Aj v tomto školskom roku tretiaci absolvovali testy ProfOrient, vyhodnotenie ktorých im pri osobnej konzultácii so psychologičkou môže načrtnúť najvhodnejšie možnosti pre ďalšie štúdium.

• Duchovné cvičenia s Riekou života

• 15. 4. 2018
          • Začiatok Veľkého týždňa strávili prváci na duchovných cvičeniach vo Veľkom Lipníku. Hlavnou témou bolo  Sebapoznanie. O zaujímavý duchovný program, interaktívne prednášky na aktuálne témy pre mladých veriacich ľudí i osobné svedectvá sa postarali ľudia z misijného spoločenstva Rieka života v Podolínci.

• Živé knihy

• 15. 4. 2018
          • V priestoroch Centra voľného času v Starej Ľubovni sa uskutočnil už 6. ročník podujatia s názvom Živé knihy, ktoré pripravuje Mládežnícky parlament v Starej Ľubovni. Naši druháci tak mali možnosť vypočuť si niečo zo životného príbehu zaujímavých ľudí:
            Marika Smreková – zakladateľka a režisérka Divadla Odzadu, organizuje medzinárodný divadelný festival UM UM.
            PhDr. Marta Hanečáková, PhD. – už viac ako 20 rokov je riaditeľkou Centra voľného času v Starej Ľubovni, venuje sa práci s mládežou a už od vzniku Mládežníckeho parlamentu Stará Ľubovňa je tútorom jeho členov.
            Emilian Bender – účastník Európskej dobrovoľníckej služby, v rámci ktorej strávi v Starej Ľubovni jeden rok. Pochádza z Nemecka.
            Tomáš Vilček – v roku 2016 na vlastnú päsť precestoval svet, o tejto svojej ceste neskôr napísal aj knihu, ktorá sa takmer ihneď vypredala k pultov kníhkupectiev, pochádza z Kolačkova.

Peter Vorobeľ

• Jakub druhý na Slovensku

• 13. 4. 2018
          • Jakub Šľachtovský preukázal svoje vedomosti a komunikačné zručnosti v nemeckom jazyku aj v celoštátnom meradle. Na konci marca obsadil druhé miesto v celoslovenskom kole Olympiády v nemeckom jazyku. V Bratislave tak úspešne reprezentoval svoje mesto a v konkurencii ôsmich víťazov krajských kôl posunul Prešovský kraj na medailovú pozíciu.

„So svojím výkonom som spokojný. Náročnosť úloh bola primeraná celoslovenskému kolu. Keďže aj konkurencia bola veľmi dobre pripravená, nebolo to v žiadnom prípade ľahké,“ zhodnotil priebeh dvojdňovej súťaže Jakub, ktorému celkové víťazstvo ušlo len o dva body. Najlepšie zvládol komunikačné časti súťaže, ale vysoké bodové hodnotenie získal aj v gramatickom teste, čítaní a počúvaní s porozumením.

Pri prevzatí cien v Primaciálnom paláci boli prítomní aj veľvyslanci z nemecky hovoriacich krajín. „Je to pre mňa veľký úspech, dostal som sa na celoslovenské kolo a získal som tu druhé miesto. Verím, že toto striebro je aj zásluhou tých, ktorí ma podporovali. Či už pani profesorka Poľančíková a moji rodičia, ktorí mi boli oporou,“ dodal úspešný študent z bilingválnej triedy.

• Biblisti opäť suverénne

• 29. 3. 2018
          • V marci sa uskutočnilo súťažné kolo Biblickej olympiády, v ktorom svoje vedomosti preukazovali školy z troch dekanátov. Na úspechy z minulých rokov nadviazali Barbora Bátoryová, Lukáš Krišák a Veronika Krišaková. So suverénnym náskokom zvíťazili a postúpili do diecézneho kola.

• Ako odhaliť hoax?

• 29. 3. 2018
          • Naša absolventka a momentálne doktorandka na Katedre žurnalistiky Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku Terézia Strmeňová a zástupca vedúceho katedry Peter Kravčák našim študentom hovorili o tom, ako sa orientovať vo svete médií. Počas prednášky priblížili kritériá výberu spravodajského obsahu a dotkli sa aj bulvarizácie niektorých spravodajských portálov. Ponúkli rady, ako sa v spleti mediálneho obsahu vyhnúť hoaxom a fake news.

• Duchovné cvičenia vo Vysokej nad Uhom

• 29. 3. 2018
          • Počas maturitného týždňa tretiaci strávili príjemné chvíle na duchovných cvičeniach vo Vysokej nad Uhom, ktoré viedol otec Pavol Hudák. Hlavnou témou boli vzťahy a dôležitosť čistoty duše a tela podľa vzoru Anky Kolesárovej, ktorej mučenícku smrť práve v tom čase Cirkev oficiálne uznala.

• Štvrtáci absolvovali písomné maturity

• 29. 3. 2018
          • V polovici marca štvrtáci premieňali svoje vedomosti na body v písomných maturitných skúškach, ktoré v utorok odštartovali externým testom a slohovou prácou zo slovenského jazyka a literatúry. V stredu maturanti písali externý test a slohovú prácu z angličtiny. Testovanie ukončili vo štvrtok voliteľnou matematikou.

• Sviatok patróna nášho gymnázia
    • Týždeň vo Francúzsku ukončil bohatú projektovú jeseň
    • Raňajky s primátorom
    • Bilingvalisti si pozreli hru Pygmalion