• Cultural Heritage Beyond Borders

•

Projekt Kultúrne dedičstvo prekračujúce hranice bude realizovaný do konca júna v roku 2023 v rámci partnerstva škôl z európskych krajín: Holandsko, Turecko, Slovensko, Portugalsko a Maďarsko.

Zámerom jednotlivých aktivít je upriamiť pozornosť na kultúrne dedičstvo, ktoré spája komunity. Študenti sa budú zaoberať rôznymi formami umenia a kultúry a v spolupráci s rôznymi kultúrnymi inštitúciami zvyšovať povedomie o jazykovej, umeleckej a kultúrnej rozmanitosti Európy, vychádzajúc z národnej identity. K výsledkom projektu Cultural Heritage budú patriť multimediálne výstupy zachytávajúce rozmanité kultúrne dedičstvo zúčastnených krajín a regiónov (film o tradičnej ľudovej kultúre, tradičných ľudových tancoch,  multimediálny výstup zachytávajúci kultúrne bohatstvo regiónov, zahŕňajúci tradičné obradové ceremónie, zvyky, kroje, legendy či detské hry...). Participanti zároveň vytvoria plán výučby v múzeách, divadlách, galériách či iných kultúrnych inštitúciách. Študenti vypracujú zoznam nehmotného kultúrneho dedičstva a poukážu na možnosti, ako ich uchovať pri živote. Okrem medzinárodných výmen ich čakajú rôzne workshopy, súťaže, výstavy a spolupráca s kultúrnymi inštitúciami.

Zapojené školy:

SG De MeergrondenAlmere (Holandsko)

Escola Básica e Secundária Prof. Dr. Francisco de Freitas BrancoPorto Santo (Portugalsko)

Sesim Sarpkaya Fen LisesiTarsus (Turecko)

Fekete István - Vörösmarty Mihály Általános Iskola és GimnáziumAjka (Maďarsko)

Cirkevné gymnázium sv. MikulášaStará Ľubovňa (Slovensko)

Webová stránka projetu

Projekty programu Erasmus+ ponúkajú študentom možnosť rozvoja, získavania skúseností, ktoré menia ich postoje a vnímanie minulosti i budúcnosti, ovplyvnia ich životné voľby, dávajú podnety na uskutočňovanie svojich cieľov, na rozvíjanie svojich skrytých schopností a v neposlednom rade im pomáhajú stať sa aktívnymi členmi miestnych spoločenstiev a budovať svoju osobnosť a sebadôveru.

• Sobota 27. 4. 2024