• Školský rok 2013/2014

• Basketbalisti majstrami okresu

• 09.04.2014 07:45
          • Basketbalisti z nášho gymnázia si z prvenstva  v okresnom kole v basketbale spravili každoročnú rutinnú záležitosť. Tentoraz si titul okresného majstra vybojovali už po šiesty raz za sebou.
          • 21. marca 2014 sa uskutočnilo okresné kolo žiakov stredných škôl v basketbale na SOŠT v Starej Ľubovni. Naši chlapci sa držali statočne a hneď v prvom zápase oplatili prehru o jeden kôš z minulého roka Obchodnej akadémii. Do zápasu však vstúpili nie správnou nohou a po dvoch minútach prehrávali už 8:0. Prišiel na rad time-out a potom sa po menších zmenách v zostave ukázala jedna z vlastností nášho tímu, a to veľká bojovnosť. Zápas sa takmer za identický čas otočil a skončil víťazne pre náš tím.  Na rad prišla  aj domáca SOŠT, ktorá nemala šancu a podľahla. Ďalší zápas sa hral vo veľmi priateľskej atmosfére a naši chlapci si zmerali basketbalovú zručnosť so Strednou odbornou školou na Jarmočnej ulici. Zápas si obe strany veľmi užili a pre náš kolektív to bol zápas pred neoficiálnym finále. Gymnázium Terézie Vansovej tohto roku postavilo silný tím a v poslednom zápase sa hralo o všetko. Zápas sa hral vo veľmi dusnej atmosfére. Obe družiny si uvedomovali jeho vážnosť a bojovalo sa naplno až do poslednej sekundy. V poslednej minúte strelili naši chlapci dôležitý kôš a nastal čas na obranu, ktorá bola vynikajúca až na pár drobností. Následne mohli dvíhať ruky nad hlavu a tešiť sa z víťazstva 15:13. Naše mužstvo zdolalo favorizované GTV a už po šiesty raz za sebou sa stalo víťazom okresného kola stredných škôl v basketbale a postúpilo na krajské kolo do blízkeho Kežmarku.

Krajské kolo basketbalového turnaja žiakov stredných škôl sa konalo 25. marca. Náš manšaft bol v kategórii s Humenným a domácimi Kežmarčanmi. Chlapci prvý zápas s domácimi prehrali. Zaujímavejší bol druhý duel s favoritmi turnaja z Humenného. Náš kolektív vložil do hry srdiečko a hrala sa veľmi vyrovnaná partia. Favorit mal čo robiť, no nakoniec splnil očakávanie vyhral.

S reprezentáciou školy sa rozlúčili štvrtáci, ktorý ďakujú za súdržnosť a odnášajú si mnoho úžasných spomienok z turnajov.

„Hrali sme naozaj dobre. Škoda toho zápasu s Humenným, mali sme na nich. V každom prípade hru sme si všetci užili a oba turnaje sme tvorili jeden tím. Ako kapitán chcem poďakovať všetkým, pretože každý robil to, čo mal a hoci to často nešlo ako by sme chceli, ale každý sme šli za svojím cieľom a ten sme splnili. Chytili sa aj prváci, čo má teší. Je tam základ ďalšej víťaznej generácie. Verím, že keď dostanú priestor, potiahnu to aj vyššie. V mene celého tímu ďakujem koučovi Gnebusovi a ospravedlňujem sa za tie slabšie infarkty, ktoré prežíval na lavičkách,“ zhodnotil účinkovanie gymnazistov kapitán Jakub Liščinský.

CGsM reprezentovali: Jakub Liščinský, Jakub Konkoľ, Štefan Hnát, Patrik Liščinský, Štefan Smrek, Erik Hudák, Filip Konkoľ, Marek Fedák, Jaroslav Repka, Boris Rúra, Leo Dušek.

-jl-

• Pondelok 29. 4. 2024