• Školský rok 2016/2017

• Gymnazisti zavŕšili štvorročné úsilie

• 30.05.2017 17:42
          • Úsmev, plač, radosť či smútok. Šesťdesiatkou študentov Cirkevného gymnázia sv. Mikuláša lomcovali 26. mája počas slávnostného lúčenia sa s pedagogickým zborom zmiešané pocity. Slávnostný deň vyvrcholil svätou omšou v hradnej kaplnke sv. Michala, po ktorej nasledovalo odovzdávanie maturitných vysvedčení vo výstavnej sieni Ľubovnianskeho hradu.
          • Posledný májový piatok bol pre úspešných maturantov Cirkevného gymnázia sv. Mikuláša zároveň ich záverečným dňom v miestnom gymnáziu. Na chodbách bolo počuť smiech študentov, ktorí otvorili pomyselnú kroniku nezabudnuteľných štyroch rokov. Práve radosť a spomienky len na to dobré mali oddialiť o niečo smutnejšie emócie. Tým sa budúci vysokoškoláci neubránili už pri študentskom príhovore či podávaní rúk s profesormi, ktorých obetavú prácu neraz nedocenili. Avšak, aj ich prísna ruka mala svoj význam a uvedomujú si to aj spokojní maturanti. Tí vo svojich mentoroch a profesoroch objavili nejedného kamaráta. Príjemné momenty okorenilo oceňovanie úspešných reprezentantov školy v oblasti športu, kultúry a vzdelávania.

Ako je to každý rok, aj tentoraz ožila hradná kaplnka sv. Michala modlitbami a spevom lúčiacich sa študentov. Svoje požehnanie na úspešné “vykročenie do sveta“ dal končiacim gymnazistom emeritný biskup Andrej Imrich. Poučný, zamyslenia hodný i dojemný príhovor pána riaditeľa Pavla Chmeliara vo výstavnej sieni Ľubovnianskeho hradu odštartoval výnimočné odovzdávanie maturitných vysvedčení. Symbolický nádych celej ceremónii dodala expozícia v znamení kríža. Pocit zúročenej štvorročnej driny pocítili všetci študenti pri hlasnom a zaslúženom potlesku.

Odteraz sa cesty týchto mladých tvárí rozídu, no pevné priateľstvá, ktoré si vytvorili počas štyroch rokov v gymnáziu, budú pretrvávať. Zatiaľ čo na začiatku do tried vchádzali ustráchané deti, teraz z nich vychádzajú cieľavedomí dospeláci odhodlaní “meniť svet“, ako to vo svojom príhovore povedal aj pán riaditeľ.

Milí profesori, Vaša práca priniesla svoje plody. Ukazovali ste nám smer a formovali ste naše osobnosti. Je čas ísť, no vždy sa radi vrátime. Za všetko a za všetkých vám patrí veľká a úprimná VĎAKA!

Patrik Liščinský (IV. B)

Foto: Dominika Dronzeková (III. A)

• Utorok 30. 4. 2024