• Školský rok 2017/2018

• LCH + FG: Zmierenie tour

• 14.11.2017 15:31
            • Gymnazisti mali možnosť zažiť jedno z vystúpení zo spoločného turné Lamačských chvál a kapely F6 s názvom Zmierenie tour. Členovia kapiel počas koncertu svedectvami a formou pozitívnych skúseností poukazovali na zmierenie a spoluprácu Slovákov a Rómov. Ako hovoria členovia oboch kapiel, každý jeden z nás potrebuje vo svojom živote zažiť pocit zmierenia, pretože vtedy sa cítime pred Bohom slobodní. Slovenská kapela Lámačské chvály & rómsko-slovenská kapela F6 pozývajú k naplneniu tejto slobody celé Slovensko, bez rozdielu národnosti.

• Unpunished crime

• 14.11.2017 15:30
            • Pani profesorka Lucia Čandíková v ukrajinskom Ľvove absolvovala e-twinningový seminár, ktorý bol zameraný na nadviazanie kontaktov s inými európskymi školami. Naše gymnázium sa zapojilo do projektu Unpunished crime spolu so strednými školami z Fínska, Poľska a Litvy. Projekt je zameraný na históriu 20. storočia a nepotrestané zločiny z našej minulosti a minulosti zúčastnených krajín. Máme ďalšiu príležitosť formovať svoje kritické myslenie!
            • Vstúpia do mediálneho sveta?

• 14.11.2017 15:16
            • Klaudia Rybovičová a Jakub Pluta sa zúčastnili na tvorivej dielni pre mladých moderátorov v priestoroch Divadla Jonáša Záborského v Prešove. Pod vedením Dr. M. Kuderjavej sa naučili, ako možno kultivovať svoj prejav a najmä, akými charakterovými vlastnosťami má disponovať dobrý moderátor. Nechýbali artikulačné a dychové cvičenia a improvizácie "na mikrofón".

• Cezpoľný beh: Veronika Žembová prvá v okrese

• 14.11.2017 15:14
            • V okresnom kole cezpoľného behu v kategórii žiačky stredných škôl triumfovala Veronika Žembová, ktorá s veľkým náskokom pred ostatnými bežkyňami absolvovala tri kolá na trati pod Ľubovnianskym hradom. Marta Gallíková a Michaela Bondrová dobehli na piatej a šiestej pozícii, čo družstvu dievčat vynieslo celkové druhé miesto. Veronika si tak trať v okolí Stredovekého vojenského tábora odbehla ešte raz v krajskom kole. V konkurencii 36 pretekárok sa umiestnila na 14. priečke.

Z chlapčenského tímu v zložení Matúš Kyšeľa, René Grich, Michael Krajňák mal najlepšie nohy Matúš Kyšeľa, ktorý do cieľa v okresnom kole dobehol ako deviaty v poradí.

• Sila ľudskosti

• 14.11.2017 15:12
            • Gymnazisti si v Kine Tatra pozreli pôsobivý dokumentárny film Sila ľudskosti o Nicholasovi Wintonovi. Príbeh muža, ktorý tesne pred druhou svetovou vojnou vyslaním troch vlakov zachránil viac ako 660 detí z Československa, pomáha precítiť silu ľudskosti, podáva pozitívny príklad odvahy k činu a vedie k zamysleniu sa nad svojím vlastným životom a postojmi. Film získal viacero svetových ocenení, napríklad EMMY Award.

• Sobota 27. 4. 2024